Katalog Kontakt Wyniki badań +48 730 000 290

Nawozy dolistne

Produkcja, sprzedaż, dystrybucja

Bogate i wysokiej jakości zbiory to marzenie każdego rolnika i ogrodnika. Dzięki naszym nawozom dolistnym, produkowanym pod marką KLOFÁČ, masz pewność wyższych plonów i jakości poszczególnych produktów.

Więcej informacji...

KATALOG ->

CARBONFUMAGLAMAGSULFIKACALCIOSTIMINSENOLINFOSFOR MICROSTIM

FUMAG NK - CA

Zakres i metody użycia

FUMAG NK - Ca jest nawozem dolistnym o działaniu leczniczym, o wyższej zawartości wapnia i jednoczesnym zaopatrzeniu w magnez, azot i potas. FUMAG NK - może być stosowany na wszystkie rodzaje uprawianych roślin jednorocznych i wieloletnich.

Skład

Potas K2O - 6 %
Azot N - 12 %
Magnez MgO - 12 %
Wapń CaO - 5 %
pH 8,5 - 10,5

Uprawy jednoroczne
JęczmieńMakRośliny strączkoweBurak cukrowyWarzywa
Uprawy wieloletnie
JagodyKoniczynaDrzewa owocoweWinoroślTruskawki

Stosowanie nawozu najlepiej sprawdza się bezpośrednio przed i podczas okresu intensywnego wzrostu upraw. Nawóz można stosować razem z ciekłymi nawozami azotowymi, na przykład DAM 390, roztwór mocznika. Można je łączyć z większością środków ochrony roślin, po konsultacji z ich producentami. Poszczególne rodzaje nawozów Fumag można ze sobą mieszać. Nie należy go mieszać z nawozami zawierającymi fosfor.

Dawkowanie

4 - 5 kg/ha nawozu rozcieńczonego wodą w ilości 200 - 800 l/ha w zależności od rodzaju zraszacza i stanu roślin. W warzywach i roślinach wieloletnich zaleca się wielokrotne stosowanie po 14 - 21 dniach. Wielokrotne stosowanie i wyższe stężenie nawozu poprawiają stan zdrowia roślin. Dokładnie wymieszaj nawóz przed napełnieniem zraszacza. Zastosuj 6 tygodni przed zbiorem, aby zwiększyć zawartość cukru w buraku cukrowym; w winorośli, stosować razem z fungicydami w lipcu i sierpniu.

Decyzja o rejestracji nawozu

no. 1774