Katalog Kontakt Wyniki badań +48 730 000 290

Nawozy dolistne

Produkcja, sprzedaż, dystrybucja

Bogate i wysokiej jakości zbiory to marzenie każdego rolnika i ogrodnika. Dzięki naszym nawozom dolistnym, produkowanym pod marką KLOFÁČ, masz pewność wyższych plonów i jakości poszczególnych produktów.

Więcej informacji...

KATALOG ->

CARBONFUMAGLAMAGSULFIKACALCIOSTIMINSENOLINFOSFOR MICROSTIM

CARBON FE - SI

Zakres i metody użycia

CARBON Fe - Si to nawóz dolistny o zdolności usuwania zarówno utajonego, jak i pozornego deficytu żelaza przy jednoczesnym dostarczaniu krzemu, siarki, azotu i węgla. Ilość żelaza w glebie jest zwykle wystarczająca. Niemniej jednak chloroza może pojawić się na roślinie z powodu dużej ilości węglanu w glebie, a zatem blokuje pobieranie żelaza. Chloroza jest szczególnie niebezpieczna dla owoców ziarnkowych, pestkowych, winorośli, truskawek i malin. Krzem ma pozytywny wpływ na zdrowie roślin i zwiększoną odporność na wyleganie (ujędrnienie ściany komórkowej). Węgiel ma pozytywny wpływ na dynamikę fotosyntezy, produkcję cukru i aminokwasów.

Skład

Żelazo Fe - 8 %
Azot N - 2 %
Krzem SiO2 - 1 %
Siarka S - 6 %
Węgiel C - 1 %
pH 1 - 3

Uprawy jednoroczne

JęczmieńRośliny strączkoweBurak cukrowySłonecznikWarzywaPszenica

Uprawy wieloletnie

JagodyKoniczynaDrzewostany leśneDrzewa owocoweWinoroślTruskawki

Nawożenie najlepiej przeprowadzić tuż przed intensywnym wzrostem roślin uprawnych oraz w trakcie wzrostu. Można go łączyć z większością preparatów ochrony roślin, z wyjątkiem zawierających miedź, po konsultacji z ich producentem.

Dawkowanie

0.5 – 1 l/ha. Zalecane stężenie: 0.1 % - 0.25 % w zależności od stanu i wrażliwości rośliny. Dawki można rozcieńczyć wodą od 150 l do 1000 l w zależności od rodzaju zastosowanego opryskiwacza. Zalecana aplikacja jest 1-2 razy w sezonie wegetacyjnym.

Przechowywanie

Przechowuj preparat w oryginalnym opakowaniu w suchych, zamykanych magazynach w temperaturach od +7 do +30 ° C.

Decyzja o rejestracji nawozu

no. 4905