SULFIKA SNP + ZN

Zakres i metody użycia

SULFIKA SNP + Zn może być stosowany na każdym etapie rozwoju rośliny we wszystkich typach jednorocznych i wieloletnich roślin uprawnych w celu usunięcia niedoborów siarki i fosforu. Badania dowiodły, że najlepiej jest stosować nawożenie we wczesnym okresie rozwoju oraz w okresie największego wzrostu, kiedy wykorzystuje on również grzybobójcze działanie siarki.

Opakowanie

Skład

Azot N - 5 %
Fosfor P2O5 - 15 %
Siarka S - 20 %
Cynk Zn - 2,5 %
pH 5,5 - 7,5

Uprawy jednoroczne
JęczmieńKukurydzaGorczycaOwiesMakZiemniakŻytoBurak cukrowySłonecznikPszenicaRzepak ozimy
Uprawy wieloletnie
Drzewostany leśneWinoroślChmiel

Nawóz można nanosić ciekłym nawozem azotowym, np. DAM 390, z roztworem mocznika. Nie zaleca się mieszania go z nawozami zawierającymi magnez lub wapń.

Efekty

Siarka ma wpływ na metabolizm azotu i jest niezbędnym elementem w biosyntezie białek. Siarka jest częścią aminokwasów, enzymów, witamin, glikozydów i innych związków, które wpływają na mechanizmy obronne roślin. Skutki niedoboru siarki są widoczne od wczesnych faz wzrostu roślin aż do dojrzałości i mogą znacznie zmniejszyć produkcję roślin i ich jakość. Fosfor jest niezbędnym pierwiastkiem zarówno do przekazywania energii, jak i do innych niezbędnych reakcji biochemicznych wpływających przede wszystkim na tworzenie nasion. Rośliny są najbardziej wrażliwe na brak fosforu we wczesnej fazie wzrostu. Cynk ma pozytywny wpływ na tworzenie systemu korzeniowego, zwiększa intensywność fotosyntezy i ma udział w zwiększaniu odporności rośliny na negatywne skutki (susza, gradobicie, uszkodzenia przez pestycydy i in.).

Dawkowanie

Zalecane dawki nawozu, określone poniżej, można rozcieńczyć w wodzie o 100 l/ha do 1000 l/ha, w zależności od rodzaju opryskiwacza i stanu rośliny. Jeśli masz dostępną analizę gleby i roślin, możesz dostosować dawki na podstawie wyników analizy. Dokładnie wymieszaj nawóz przed umieszczeniem go w opryskiwaczu. Podczas aplikacji istotne jest, aby mikser rozpylacza działał.

Zalecana dawka dla roślin jednorocznych i wieloletnich: 4-5 kg/ha, po 14-21 dniach oprysk można powtórzyć. Pojedyncze przedawkowanie nawozu nie musi być fitotoksyczne.

Przechowywanie

Przechowuj nawóz w oryginalnym opakowaniu w suchych, zamykanych magazynach w temperaturach od +5 do +30 ° C.

Decyzja o rejestracji nawozu

no. 4424

® - zastrzeżony znak towarowy firmy KLOFÁČ, spol. s r.o.

Mapa państw sprzedających nawozy Klofáč

Nawozy Klofáč

Zajmujemy się badaniem oraz produkcją specjalistycznych nawozów dolistnych. Obecnie sprzedajemy nasze produkty we wszystkich krajach grupy Wyszechradzkiej: Polsce, Czechach, Słowacji i Węgrzech. W naszej ofercie posiadamy ponad 30 różnych nawozów, przeznaczonych dla rolników uprawiających zarówno rośliny jednoroczne jak i wieloletnie.

Badania - roślina z lupą

Zobacz wyniki badań, przeprowadzone na naszych nawozach i potwierdzające ich skuteczność...

Pole młodej kukurydzy Zielone liście rośliny Szklarnia z zielonymi roślinami
Strona wykonana przez Agencję E-marketingową Błękitny Ocean