FUMAG 6NK – ZN

Zakres i metody użycia

FUMAG 6NK - Zn jest nawozem dolistnym o działaniu leczniczym, z opcjonalnym usuwaniem utajonego i pozornego deficytu cynku, przy jednoczesnym zaopatrzeniu w magnez, azot i potas. Magnez stanowi podstawowy składnik chlorofilu, który przekształca energię światła w energię chemiczną i jest niezbędnym składnikiem odżywczym dla wzrostu i rozwoju roślin. Cynk jest ważną częścią wielu enzymów, ma wpływ na tworzenie hormonów wzrostu i metabolizm aminokwasów. Niedobór cynku objawia się w najmłodszych częściach roślin przez wąskie, małe liście, często zwinięte i krótkie międzywęźle. FUMAG 6NK - Zn przeznaczony jest do obróbki większości rodzajów uprawianych roślin jednorocznych i wieloletnich. Preferencyjne zastosowanie oparte na zapotrzebowaniu na składniki odżywcze: na chmiel, rzepak ozimy, kukurydzę, ziemniaki i drzewa owocowe.

Opakowanie

Skład

Potas K2O - 6 %
Azot N - 6 %
Magnez MgO - 12 %
Cynk Zn - 10 %
pH 9,5 - 13,5

Uprawy jednoroczne
JęczmieńKukurydzaGorczycaMakBurak cukrowySłonecznikPszenicaRzepak ozimy
Uprawy wieloletnie
JagodyWinoroślChmiel

Zaletą tego nawozu jest wysokie i szybkie zaopatrzenie w cynk, wzmocnione jego formą cytrynianową; stopniowe zaopatrzenie w magnez; wysoka wartość pH; i zwiększona odporność na choroby grzybowe. Po określeniu niedoboru magnezu lub cynku nawóz można zastosować natychmiast, a zabieg wegetacyjny można powtórzyć po 10-14 dniach, aż objawy ustąpią. Stosowanie nawozu najlepiej sprawdza się w większości upraw w okresie intensywnego wzrostu. Zaleca się powtarzane stosowanie po 7–21 dniach. Wielokrotne stosowanie i wyższe stężenie poprawiają stan zdrowia roślin. FUMAG® 6NK - Zn można stosować razem z ciekłymi nawozami azotowymi, na przykład DAM 390, roztwór mocznika. Można je łączyć z większością środków ochrony roślin, po konsultacji z ich producentami. Poszczególne rodzaje nawozów Fumag można ze sobą mieszać. Nie należy go mieszać z nawozami zawierającymi fosfor.

Dawkowanie

Roczne uprawy: 4–5 kg / ha.

Rośliny wieloletnie: 4–5 kg / ha; zaleca się powtarzane stosowanie po 14 - 21 dniach.

Dokładnie wymieszaj nawóz przed napełnieniem zraszacza. Stosowanie w połączeniu z nawozem DAM 390 i roztworem mocznika nie jest zalecane, gdy rosa jest obecna i przy bezpośrednim intensywnym świetle słonecznym.

Przechowywanie

Przechowuj nawóz w oryginalnym opakowaniu i w suchym miejscu pod zamknięciem w temperaturach od +5 do +25 ° C.

Decyzja o rejestracji nawozu

no. 2728

Mapa państw sprzedających nawozy Klofáč

Nawozy Klofáč

Zajmujemy się badaniem oraz produkcją specjalistycznych nawozów dolistnych. Obecnie sprzedajemy nasze produkty we wszystkich krajach grupy Wyszechradzkiej: Polsce, Czechach, Słowacji i Węgrzech. W naszej ofercie posiadamy ponad 30 różnych nawozów, przeznaczonych dla rolników uprawiających zarówno rośliny jednoroczne jak i wieloletnie.

Badania - roślina z lupą

Zobacz wyniki badań, przeprowadzone na naszych nawozach i potwierdzające ich skuteczność...

Pole młodej kukurydzy Zielone liście rośliny Szklarnia z zielonymi roślinami
Strona wykonana przez Agencję E-marketingową Błękitny Ocean