CARBON CU - SI

Zakres i metody użycia

CARBON Cu - Si jest nawozem dolistnym o działaniu leczniczym i możliwościach usunięcia ukrytych i pozornych deficytów miedzi, który jednocześnie dostarcza krzem, siarkę i węgiel. Miedź jest związkiem białkowym w chloroplastach, ma wpływ na stabilność chlorofilu i ma udział w redukcji azotanów w roślinach. Ma bardzo pozytywny wpływ na rośliny wyka w wiązaniu azotu z powietrza. Krzem ma pozytywny wpływ na stan zdrowia roślin i wzrost odporności na uszkodzenia spowodowane przez wiatr (wzmocnienie ścian komórkowych). Węgiel ma pozytywny wpływ na dynamikę fotosyntezy, produkcję cukrów i aminokwasów. CARBON Cu - Si może być stosowany do wszystkich rodzajów uprawianych jednorocznych i wieloletnich roślin uprawnych.

Opakowanie

Skład

Krzem SiO2 - 1 %
Miedź Cu - 4 %
Siarka S - 2 %
Węgiel C - 5 %
Gęstość 1,15 kg/l
pH 10,5 - 12,5

Uprawy jednoroczne
JęczmieńKukurydzaOwiesZiemniakŻyto Burak cukrowySłonecznikWarzywaPszenica
Uprawy wieloletnie
KoniczynaDrzewostany leśneDrzewa owocoweWinoroślChmiel

Nawożenie najlepiej przeprowadzić tuż przed intensywnym wzrostem roślin uprawnych oraz w trakcie wzrostu. Można go łączyć z większością preparatów ochrony roślin po konsultacji z ich producentem.

Dawkowanie

1.5 – 2.5 l/ha. Zalecane stężenie: 0.25 % - 1 % w zależności od stanu i wrażliwości rośliny. Dawki można rozcieńczyć wodą od 200 l do 1000 l w zależności od rodzaju zastosowanego opryskiwacza. Zalecana aplikacja jest 1-3 razy w sezonie wegetacyjnym.

Przechowywanie

Przechowuj nawóz w oryginalnym opakowaniu w suchych, zamykanych magazynach w temperaturach od +7 do +30 ° C.

Decyzja o rejestracji nawozu

no. 4186

Mapa państw sprzedających nawozy Klofáč

Nawozy Klofáč

Zajmujemy się badaniem oraz produkcją specjalistycznych nawozów dolistnych. Obecnie sprzedajemy nasze produkty we wszystkich krajach grupy Wyszechradzkiej: Polsce, Czechach, Słowacji i Węgrzech. W naszej ofercie posiadamy ponad 30 różnych nawozów, przeznaczonych dla rolników uprawiających zarówno rośliny jednoroczne jak i wieloletnie.

Badania - roślina z lupą

Zobacz wyniki badań, przeprowadzone na naszych nawozach i potwierdzające ich skuteczność...

Pole młodej kukurydzy Zielone liście rośliny Szklarnia z zielonymi roślinami
Strona wykonana przez Agencję E-marketingową Błękitny Ocean